KURS DOGOTERAPII

 

Fundacja ISKRA zaprasza na kurs Dogoterapii

 

Skierowany do;

- osób które chcą zostać Profesjonalnymi  Dogoterapeutami

-  osób zainteresowanych dogoterapią, chcących zgłębić jej tajniki i dzięki temu pomagać innym 

- tych, którzy pragną wykorzystywać metodę dogoterapii w swojej dotychczasowej lub przyszłej pracy

 

Kurs obejmuje szeroki zakres wiedzy dotyczący dogoterapii, łączy praktykę i teorię. Podczas kursu omówione zostaną podstawowe zagadnienia, metody i korzyści wynikające ze stosowania dogoterapii oraz jej praktyczne wykorzystanie w pracy z osobami z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Zajęcia zostaną w szczególności ukierunkowane na pracę z dziećmi i młodzieżą.

 

Kurs rozpoczyna się 21.04.2012

 
 

Program kursu

 

Program kursu obejmuje 100 godzin dydaktycznych realizowanych podczas siedmiu, dwu dniowych zjazdów, 80 godzin teorii i praktyki.

Zajęcia w systemie weekendowym

 
Bloki tematyczne:
 
 • dogoterapia – podstawowe zagadnienia
 • techniki terapeutyczne w dogoterapii
 • dogoterapia – etyka zawodowa
 • dogoterapia w praktyce- przygotowywanie zajęć
 • dogoterapia - metody pracy z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie
 • dogoterapia i autyzm
 • logopedia i dogoterapia- praca z dziećmi z trudościami w z motoryką małą
 • psychologia psa
 • behawior psa
 • metodyka szkolenia psów
 • szkolenie psów do dogoterapii
 • praktyki
 
Uczestnicy kursu zdobywają wiedzę potrzebną do wykonywania zawodu dogoterapeuty oraz mają możliwość przygotowania psa do pracy w dogoterapii.

 
W kursie mogą wziąć udział osoby, które posiadają wykształcenie minimum średnie oraz psy, które ukończyły 6 miesiąc życia.
 


Kurs kończy się egzaminem
Po zdaniu egzaminu otrzymują Państwo certyfikaty potwierdzające umiejętności i wiedzę w zakresie dogoterapii.


 

 

 

Kadra kursu;

Beata Kulisiewicz

Doktorantka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, starszy wykładowca Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, oligofrenopedagog, psycholog zwierząt, nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych Nr 23 w Częstochowie, właścicielka 2 g0ldenów oraz kota tonkijskiego i ragdolla, Autorka popularnych publikacji o dogoterapii

 


Izabela Sikorska

Pedagog, autorka indywidualnego programu terapii kontaktowej z udziałem psa dla dziecka z autyzmem wczesnodziecięcym i zaburzoną motoryką małą, prowadzi zajęcia w szkołach oraz pokonanie granicy „dwóch światów”, realizuje na prywatnych spotkaniach, ściśle współpracuje z Fundacją „Iskra”, w realizacji zajęć pomaga jej cavalier king charles spaniel – Savio

 Zula Przybylińska

Instruktor prowadzący kursy, członek PDTE ( Pet dog Trainers of Europe) członek Polskiego Stowarzyszenia Trenerów. Współzałożycielka fundacji Alraris. Od kilku lat zajmuje się szkoleniem psów asystujących dla osób niepełnosprawnych. Kurs trenerski ukończyła w 2006 roku w fundacji Alteri. Prowadzi szkolenia dla psów ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Krakowie, starając się umożliwić tym psom lepszy i szybszy start w nowych domach. Autorka książki „Pies cała prawda”, założyciel szkoły dla psów Qumam.

 


Magdalena Nosek

Ratownik medyczny, pedagog, długoletni wychowawca kolonijny współpracujący z PCK w szczególności w ramach zajęć z zakresu pierwszej pomocy przed medycznej dla dzieci w wieku 8-17 lat. Absolwent Szkoły Policealnej Pracowników Służb Medycznych i Społecznych nr 3 w Krakowie na kierunkach Ratownik Medyczny i Opiekun w Domu Pomocy Społecznej.

 


Katarzyna Czyżycka

Pracuję, jako logopeda od 5 lat, choć dopiero w 2009 roku skończyła studia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. W czasie studiów pracowała, jako wolontariusz w Szpitalu Rydygiera na Oddziale Rehabilitacji, gdzie zajmowała się osobami po udarach i urazach mózgu. Była także logopedą - reedukatorem "U Siemachy" w Krakowie. Brała udział w projekcie prof. Cieszyskiej i pracowała z dziećmi dyslektycznymi, autystycznymi i z problemami neurologicznymi metodą symultaniczno – sekwencyjną. Obecnie pracuję dla krakowskich przedszkoli i żłobków, współpracuję z Fundacją „Iskra” ,PCK i Fundacją Anny Dymnej "Mimo wszystko". Zajmuję się głównie dziećmi niepełnosprawnymi, które potrzebują pomocy w komunikowaniu się ze światem. W tej pracy od dwóch lat pomaga Fuga , która jest wspaniałym katalizatorem terapii dzieciaków.

 

Aleksandra Kaniszewska

Psycholog absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. W dotychczasowej karierze pracowała głównie z osobami dorosłymi, choć ma wiele doświadczeń (także pozazawodowych) w zakresie kontaktu z dziećmi i młodzieżą. W pracy z dorastającymi lub całkiem małymi ludźmi odnajduje ogromną radość oraz satysfakcję. Dostrzega ogromną potrzebę uczenia dzieci od najmłodszych lat spędzania wolnego czasu w ruchu, na świeżym powietrzu i uczestniczenia w grach zespołowych

 


Kamila Żurek

Absolwent zarządzania Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie, vice prezes fundacji „Iskra” od dwóch lat prowadzi zajęcia dogoterapii w szkołach specjalnych, organizuje zajęcia dla dzieci z cyklu bezpieczny pies, które łączą zabawę z edukacją, współprowadzi zajęcia dla dzieci z trudnościami w komunikowaniu się ze światem łączące dogoterapię i logopedię. Swoją pasje i zamiłowania łączy z pracą w realizacji, której pomaga jej Berneński Pies Pasterski- Fuga.

 Osoby zainteresowane prosimy o kontakt;

 

tel;  600 324 671

 

kamila.zurek@abkk.pl

 

biuro@dogoterapia.krakow.pl

 

 

 

 

 

Mapa dojazdu

Zajęcia odbywają się na terenie Szkoły Podstawowej Istota

Kraków ul . Rydlówka 23

 

 

 

 

Rydlówka to ulica pomiędzy rondem Matecznego a Tesco przy Kapelance.

Znajdujemy się na terenie Klubu Sportowego "Garbarnia"